O NÁS... (aneb KDO JSME ?) 

Jsme skupinou cca 17 členů, fotografujících široké spektrum žánrů a kategorií. Street foto, portréty, umělecké foto, krajiny, přírodu, architekturu, reportáže.

KFA Praha se každým rokem účastní mnoha fotografických soutěží v rámci České republiky i zahraničí. Velmi známá je mezinárodní digitální fotografická soutěž TAMAPO, které se zúčastňují kluby z ČR, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Tištěné fotografie hodnotíme a jsme hodnoceni v MO Nekázanka.

Každý rok představujeme svá díla na pěti až šesti výstavách, především v Praze a středočeském kraji.

Scházíme se každé pondělí v učebně SPŠ sdělovací techniky. Na schůzkách hodnotíme navzájem své fotografické úlovky i fotografie jiných foto-klubů. Povídáme si o fotografických technikách, o svých zkušenostech s různými značkami a typy fotoaparátů i objektivů, předáváme si zkušenosti s editačními programy. Hledáme nové pohledy na fotografii.

Fotoklub je otevřen všem zájemcům o fotografii a fotografování, uvítáme je na našich schůzkách.

VEDENÍ KFA PRAHA

    Předseda:          Pavel Ouběch

    Místopředseda: Miloš Bláha

    Pokladník:          Jiří Brůžek

    Člen výboru:     Jiřina Marášková, Věra Marvanová

ČLENOVÉ KLUBU


Bláha Miloš

Brůžek Jiří

Fara Milan

Fikejzl Vít

Holas Petr

Jankásková Danuše

Karlíček Václav - čestný člen

Malá Martina

Malinová Daniela


Marášková Jiřina

Marvanová Věra

Miller Nick

Ouběch Pavel

Ployhar David

Suková Helena

Vilím Petr

NAPSALI O NÁS


25.4.2019, MČ Praha 1 
GALERIE 1 PŘEDSTAVUJE VÝSTAVU KLUBU FOTOGRAFŮ AMATÉRŮ PRAHA 

Do 27. dubna můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout vydařenou výstavu fotografií s názvem "Země má", kterou pořádají Městská část Praha 1 a Klub fotografů amatérů Praha.

...... Různorodá expozice nabízí krásná pražská zákoutí i netradiční zachycení moderních staveb, půvabnou venkovskou přírodu a její atmosféru, stejně jako postřehy z každodenního života či baletního představení. Provede vás Prahou, Českým Švýcarskem, Vysočinou nebo třeba Šumavou. A když se pak po této procházce v Galerii 1 posadíte a ještě jednou se kolem sebe rozhlédnete, uvědomíte si, že ta země kolem nás je navzdory všemu krásná. .....

https://www.praha1.cz/galerie-1-predstavuje-vystavu-klubu-fotografu-amateru-praha/